Навіть простий механічний вплив на шкіру зазвичай викликає зміну кольору шкірних покривів (білий або червоний дермографізм). Це залежить від переважання впливу симпатичної або парасимпатичної нервової системи у пацієнта.

Мезотерапевтичне подразнення рецепторів шкіри це потужніший стимул, тому судинна реакція простежується практично у всіх пацієнтів.

Часто мезотерапія викликає інверсію судинного тонусу. На тлі еритеми – збліднення, на тлі блідості – почервоніння шкірних покривів. Це говорить про регулюючу дію механічного впливу мезоїгли на рецептори нервової та судинної систем, розташовані в шкірі. Причому, це ще й первинний вплив на нервову систему.

Вазоактивні препарати

Використання вазоактивних препаратів дозволяє досягати необхідного результату – розширення або звуження судин.

Фізіологічна еритема

Виникає під час проведення мезотерапії. Зазвичай проходить протягом 20-40 хвилин. Крім випадків застосування вазоактивних чи дратівливих препаратів.

Вазоконстриктори

Вазоконстриктори у мезотерапії застосовуються лише за суворими показаннями. Так як стійке звуження судин може призвести до локальної дистрофії і навіть некрозу шкіри.

Патологічні зміни мікроциркуляції

Патологічні зміни мікроциркуляції потребують лікування. Без лікування це може призвести до патології шкіри та підшкірно-жирової клітковини.