Цей розділ содан не з метою залякати та відвернути від мезотрапії лікарів та пацієнтів. Навпаки,

обізнаний – значить озброєний

Часто, з метою залучити пацієнтів, менеджери салонів краси заявляють, що мезотерапія – дуже ефективний метод лікування (омолодження), абсолютно безболісний і не має ускладнень або побічних явищ.
Тим, хто у це вірить, хочеться поспівчувати. Будь-який ефективний метод лікування, або препарат, мають побічні дії та ускладнення, причому, тим більш виражені, чим активніший препарат/метод лікування.

Мистецтво лікаря полягає саме в тому, щоб підібрати максимально ефективний метод лікування та препарат при мінімальній шкоді для здоров’я пацієнта.

При цьому результат має зберігатися тривало.
Ускладнення в мезотерапії бувають тим рідше, ніж вища кваліфікація та інтелектуальний рівень мезотерапевта.

Ускладнення, як правило, виникають за низького рівня професійної підготовки, ігнорування правил асептики та антисептики, використання нелегальних та невивчених препаратів.

Для лікарів

це привід задуматися про рівень своєї професійної підготовки у мезотерапії

Для пацієнтів

привід замислитися про довіру лікаря

На жаль, і ті й інші, трапляються на вудку реклами, не усвідомлюючи можливі наслідки. В результаті виграють (далеко не завжди порядні) дистриб’ютори, а страждають довірливі лікарі та їхні пацієнти. У зв’язку з цим, бажаємо лікарям та їх пацієнтам мудрості, розважливості у виборі один одного, а так само методик і препаратів для мезотерапії.

Больові відчуття

фізіологічний біль

докладніше

Кровотечі, крововиливи, гематоми

докладніше

Зміна мікроциркуляції – еритеми, лейкодермії

докладніше

Ускладнення мезотерапії

докладніше

Алергічні реакції

докладніше

Тактика мезотерапевта

докладніше
Александр Радионов
Олександр Радіонов

Президент Асоціації
Мезотерапія України

Шановні колеги та фахівці естетичної медицини!

Будьте пильні при виборі навчальної організації!

Перш, ніж записатися на навчання, поцікавтеся, хто проводить заняття, де навчався сам викладач, чи має вищу медичну освіту. На жаль, і таке буває, що навчання проводить не лікар. Дуже важливо, на яких препаратах Вас навчатимуть працювати! Якщо серія якогось виробника, як правило, це готові «суперефективні», «суперсучасні», «супербезпечні» та інші «супер…». Подумайте про склад коктейлю, які входять до його складу діючі речовини, які допоміжні, яка дія на організм цих речовин окремо та у поєднанні з іншими!

Реєстрація медичних препаратів

Запропонуйте показати реєстраційні документи на препарати! Будь-який препарат для парентерального введення повинен мати Реєстраційне свідоцтво Міністерства охорони здоров’я України із зазначенням парентеральних способів введення (вк, пк, вм, ст).

Якщо Вас намагаються «присадити» на якусь серію препаратів, подумайте про свою професійну честь! Юридичну та кримінальну відповідальність за використання не допущених до застосування речовин несете Ви! А трейдери прикриються гігієнічними висновками препаратів для зовнішнього застосування (аплікацій, електро-, або фоноферезу тощо) і навідріз відмовляться визнавати, що вчили Вас вводити ці коктейлі парентерально!

Мезотерапія – це метод лікування, а не спосіб введення!

У будь-якій аптеці Ви можете купити необхідні медикаменти, зареєстровані, ефективні, з вивченими властивостями та застосовувати їх за канонами медицини: етіо-патогенетично, симптоматично та профілактично. Не дозволяйте будь-кому підміняти Ваші професійні знання на «коктейлі для тих, хто лінується думати». Піклуйтеся про своїх пацієнтів та лікарський престиж!”