Папула
Визначення папули
Ін’єкція препарату на базальному рівні (інтрабазальна ін’єкція), між епідермісом і поверхневим шаром дерми, що викликає відшарування, зване «гофраж», з побіленням шкіри та формуванням горбка.
Види папул:
- одиночні
- множинні
- мікропапули
- звичайні, класичні
- макропапули
Епідермальна мезотерапія
IED, ME, непрерывный наппаж
PERRIN
Виділилася з наппажа, запозичивши його базові принципи. Ця техніка є безкровною та безболісною.
Визначення епідермальної мезотерапії
Введення лікарських препаратів шляхом лінійних аплікацій з неглибокою скарифікацією та елементами наппажу в епідермальний шар шкіри (до базальної мембрани).
Наппаж
Даллоз-Бургіньйон, Юто, Каплан, Равілі
Dalloz-Bourguignon, Huteau, Kaplan, Ravily
Визначення наппажу
Микроинъекции частыми вколами в эпидермис и верхние слои дермы, постоянно и равномерно выпускаемых из шприца через мезоиглу препаратов.
Наппаж може бути епідермальним, базальним, поверхневим дермальним. Залежно від кута вкола та тиску кінчика голки (Huteau).
Інтрадермальний (внутрішньошкірний) наппаж описав доктор Жильбер Равілі (Gilbert Ravily).
Наппаж названий крапельним («крапля за краплею») доктором Бургіньоном (André Dalloz-Bourguignon).
Мезоперфузія
Martin
Визначення мезоперфузії
Послідовна Мезоперфузія (M.S. – Mesoperfusion Sequentiene) або повільна мезотерапія – це техніка повторних інтрадермальних ін’єкцій через одну або кілька голок на глибину від 2 до 13 мм., яка характеризується коротким часом введення невеликої кількості препарату, від 1 до 5 секунд, потім паузою, від 10 до 50 секунд, що становить «послідовність ін’єкцій». Тривалість сеансу послідовної мезоперфузії (M.S.) від 5 до 45 хвилин, залежно від патології.
Основні сфери застосування:
- гострі гіперальгічні запальні процеси
- хронічний біль
Точка за точкою
PPP – Point Par Point
Визначення техніки “точка за точкою”
Послідовні ін’єкції від 0,1 до 0,5 мл, глибиною від інтрадемальних поверхневих (ІДП) до гіподермальних (ГД) та інтрамускулярних (ІМ).
Тунельні техніки
Визначення тунельних технік
Ретроградне заповнення препаратами “тунелів”, сформованих зворотно-поступальними рухами голки у м’яких тканинах. Використовуються тунельні техніки в основному в естетичній мзотерапії при заповненні дефектів тканин під зморшками, атрофічними рубцями тощо, у контурній пластиці. Тунельні техніки використовуються для введення в’язких препаратів з високою молекулярною масою.
Тунелі бувають одиночними і множинними, паралельними, віялоподібними, на одному, або на декількох рівнях, з “підкладкою”, або армуванням тощо.
Мезоінфільтрація
Визначення мезоінфільтрації
Просочування тканин великою кількістю розчинів лікарських засобів.
Мезоінфільтрація застосовується при:
- гіперальгічні стани – блокади
- локальні інфекційні запальні процеси – абсцеси, інфільтрати, флегмони
- лікування локальних ліподистрофій – целюліту
- гіпоосмолярний ліполіз
- мезотерапії патологічних рубців
- та інше
Мезотерапія суха та волога
Pistor
Визначення сухої та вологої мезотерапії
Поверхневі вколи, що проникають в епідерміс, та/або верхній шар дерми, з лікарськими препаратами (волога) або без них (суха).
Вколи називаються «сухими», коли вони виконуються без медикаменту, здійснюючи виключно стимулотерапію шкіри. Вони називаються «вологі», коли виробляються через медикамент, попередньо нанесений на шкіру.